70. výtočí + Den městyse

06.09.2015 11:20

V sobotu 22. 9. proběhl na Sokoláku u nádraží již 4. ročník dne městyse a náš sbor při této příležitosti oslavil 70 let od znovuzaložení sboru po 2. světové válce. Na louce vedle cvičiště byl pro návštěvníky připravem bohatý program.

 

Lidé si mohli prohlédnout současnou i historickou výstroj, výzbroj a techniku. Vystaveny byly pracovní montérky i vycházkové uniformy, několik typů přileb, mašin. Přistavena byla zásahová vozidla z Hůrky, Nového Jičína a samozřejmě Suchdolu n.O. Prodávaly se upomínkové předměty, placky a kalendář, který nafotily naše hasičky.

 

Hasiči předvedli ukázku několika typů zásahů. Profesionální hasiči z Nového Jičína vyprošťovali osobu z "havarovaného" auta. Suchdolští hasiči hasili hořící "dům" a dobrovolní hasiči z Lukavce předvedli zásah s historickou stříkačkou, kdy je nutné vodu pumpovat ručně.

Nesměly chybět ani požární útoky. Předvedli se muži (0:29), ženy (0:33) a smíšené družstvo staré gardy.

Vrcholem výročí bylo slavnostní předání skoro nové cisterny naší zásahové jednotce. Mercedes-Benz Atego - CAS 15 M2Z

VIDEA

ukázka zásahu: 
 
 

Tři hasičky byly naplno zaměstnány malováním dětských obličejů a obrovskou radost měly děti i z dovádění v pěně.

Hasiči se také postarali o závěrečný ohňostroj.

Fotky ve Fotogalerie